Skilled Test for selection of the candidates for qualifying to the post of Junior Stenographer

Government of Goa,

Goa Dental College & Hospital,

Bambolim ā€“ Goa : 403 202.


PRESS NOTE

 Skilled Test i.e short hand and computer type writing for selection of the candidates for qualifying to the post of Junior Stenographer-01(UR) has been fixed as detailed below:-

On 12/09/2019

—do—

Sr.No. 1 to 34Sr.No. 35 to 68 Morning at 9.00 a.m onwardsAfternoon at 2.00 p.m onwards
On 13/09/2019—do— Sr. No. 69 to 102Sr.No. 103 to 135 Morning at 9.00 a.m onwardsAfternoon at 2.00 p.m onwards

All the candidates those who have applied for the above post may take note of the same and to attend the aforesaid test without fail. No TA/DA will paid for attending the aforesaid skilled test. The eligible candidate should answer written test very soon after their result in skilled test.

For details/serial numbers etc may visit to:-

1) Goa Dental College & Hospital website   www.gdch.goa.in

2) Government of Goa portal www.goa.gov.in

Morning Session 9.00 am onward               Afternoon Session 2.00 pm onwards

Sr. No. Names of the Candidates for the post of Junior Stenographer on 12/09/2019 Sr. No. Names of the Candidates for the post of Junior Stenographer on 12/09/2019
1 Dhanashri Dattaram Mungi 35 RaisaDoloursFernandes
2 Kapildatt Krishnanath ShetArsekar 36 LaxmanGunduPednekar
3 Prakash Ramchandra Sudhir 37 Prashila Vishal Gawas
4 Apurva Govind Borkar 38 PrajyotVaman Gaunekar
5 Wasim Aiysa Khan 39 Sulakshana Krishna Gaonkar
6 Bhausaheb Ganpat Rane 40 Angha Gurudas Lotlikar
7 Laxman Krishna Gawas 41 Reshmi Raju Nageshkar
8 Vishal HanumantKambli 42 Belores Theresa Soares
9 Kunal Krishna Shetye 43 Ganesh BabajiKocharekar
10 Sarvesha Narayan Parab 44 Rosy Couto
11 Agnes Francis Rodrigue 45 Sandra Rosy Lemilia Lopes
12 Sonal Durgadas Naik 46 Chitra Anand Gaunkar
13 Nadia Maria Ribeiro 47 Ramila Amit Naik
14 Vishal VasudevParyekar 48 Shailesh Suryakant Salelkar
15 Abhijeet Chandrakant Chodankar 49 Reshma Purushottam ShetNarvenkar
16 Narayan LaxmanKerkar 50 Laxman Rama Salgaonkar
17 Laximan Ramesh Kudalkar 51 Harishma Dhaktu Naik Vengurlekar
18 Resha Ramesh Kunkalekar 52 Divya Deu Raut
19 Sushma Nirbhay Mishra 53 Amar Atmaram Naik
20 Prathamesh Anand Parab 54 Dilshad MaibubYaklashpurkar
21 Shital Shankar Sawant 55 Venisa Dcosta
22 Daisy Marissa Fernandes 56 Rama Yeshwant Bile
23 Ganga BhikaMasurkar 57 Jyoti Damodar Bhagat
24 Shruti  Rahul  Pawar 58 Omkar Mohan Sopte
25 Chandrika Mahadev Mhalsekar 59 SupriyaYeshwant Laad
26 Pratiksha Kamlakant Jalmi 60 Pradhyumna Dattaprassana KenyRobolo
27 AmitYeshwantrao Dessai 61 Joshna Ram Gaonkar
28 Sairam Mahadev Kalangutkar 62 Sushama Rajesh Ravindran
29 Chaitanya Dattaram Joshi 63 Smita Raghunath Pednekar
30 Vishaka Vidhyadhar Komarpant 64 Mansi Manosh Parab
31 John Dominic De Souza 65 Pednekar Shradha Gajanan
32 Maya Shaba Sawant 66 Nikita Pravin Chari
33 Teja Sada Rane 67 Fatima Bi
34 Swapnil Mahadev Dalvi 68 Sharad Dayanand Naik

Morning Session 9.00 am onward               Afternoon Session 2.00 pm onwards

Sr. No. Names of the Candidates for the post of Junior Stenographer on 13/09/2019 Sr. No. Names of the Candidates for the post of Junior Stenographer on 13/09/2019
69 Krutika Deepak Mandrekar 103 Sunil MathoVarak
70 Rahul Ramkrishna Gaonkar 104 Sunil MathoVarak
71 Saili Suresh Palkar 105 Nutan Anand Narvekar
72 Manisha Mahesh Khedekar 106 Diana Raimundo Abreo
73 Sneha Raju Mopkar 107 Siddesh Anant Malekar
74 Smita Santosh Chari 108 Sheetal Bhagwant Gaude
75 Ashwini Santosh Naik 109 Priyanka Dattaram Dhargalkar
76 Aishwarya Ankush Gaonkar 110 Pallavi Pradeep Gawandi
77 Priyanka Namdev Gawas 111 Mahiya Murtaza Sayed
78 Asana Pandurang Naik 112 Kedar Narayan Sangodkar
79 Ashvita Ashok Patil 113 Akshada Ashok Gawas
80 Akanksha Ashok Sherlekar 114 Juhi Jitendra Veluscar
81 Samiksha Rama Narvekar 115 Apurva Omu Kunkolkar
82 Reshmi Samir Kamat 116 Warang Jitendra Gurudas
83 Prashant Arjun Gaonkar 117 Chetan Chandrakant Matkar
84 Sneha Maruti Patil 118 Rajat Rajaram Gaude
85 Nikita Narahari Narvekar 119 Jyoti Arjun Salgaonkar
86 Mayur Sanjay Gaunkar 120 Krishna Datta Naik
87 Diptesh Deu Raut 121 SumitaVithal Mandrekar
88 Ranika Rohidas Salelkar 122 Shailesh Harishchandra Gaude
89 Reshmi Ramesh Shetye 123 Diksha Harichandra Gosavi
90 Sunil NageshwaraRao Renati 124 Karishma Bhicaro Naik
91 Nikhil Gurudas Kerkar 125 Anisha Anand Naik
92 Priya Premdatta Kavalekar 126 Karishma Subhashchandra Velingkar
93 Alpa Anup Kalangutkar 127 Pranita Pradip Kudnekar
94 Reshma Rohit Golatkar 128 Anuja Suresh Prabhu Desai
95 Sejal Shankar Naik 129 Suvarna Suraj Morajkar
96 Harshad Datta Gaude 130 Shubhangi Gajanan Gaonkar
97 Satyesh Zilu Shetye 131 Sujata Laxman Velip
98 Prachiti Paresh Satardekar 132 Anushka Ankush Parab
99 Nandita Nilesh Gawas 133 Abhini Chandan Prabhu
100 Netra Sharad Parsekar 134 Tulshidas Babu Humane
101 Shantikumari Prabhunath Ram 135 Rahul Vithal Gajinkar
102 Vinay Vijay Naik                     –